KUTE MEBLEf0eca302824d654d6e701866348acb4d.jpg

Kute czy drewniane meble ogrodowe?

d23d8f74d44b949a3ef43433f9b12596.jpg

Meble ogrodowe są specyficznym rodzajem sprzętu, gdyż są one narażone na negatywne działanie czynników atmosferycznych. Często znajdują się na dworze przez cały rok i muszą znosić zalegający śnieg, mróz, padający deszcz, czy palące słońce. Dlatego też meble ogrodowe muszą być wykonane z trwałych materiałów, które nie poddają się łatwo działaniu przyrody.


Najlepiej w takich warunkach sprawdzają się meble wykonane z kutej stali. W ogóle kowalstwo artystyczne jest w ostatnich czasach bardzo popularną formą rzemiosła łączącego w sobie wartości artystyczne. Wykorzystanie nowoczesnych technologii w produkcji przedmiotów kutych ze stali sprawia, że są one coraz tańsze i każdy może sobie pozwolić na ich zakup. Kowalstwo artystyczne we wspaniały pomysł łączy solidność i trwałość rzemiosła z walorami estetycznymi. Jest swego rodzaju sztuką, która znajduje się na poziomie masowej produkcji. Meble kute ze stali są bardzo eleganckie i statyczne.


Dodatkowo połączone z elementami drewnianymi, lub szkłem, wyściełane miękkimi tkaninami mogą sprawiać naprawdę imponujące wrażenie. Jeśli dodatkowo elementy kute ze stali pokryte są odpowiednio grubą warstwą specjalnego impregnatu wówczas są podwójnie odporne na działanie deszczu, śniegu, a w efekcie powstawania rdzy. Można zapobiec niszczeniu mebli ogrodowych i na dłużej zachować ich dobry wygląd wykorzystując właśnie stal do ich produkcji. Kowalstwo artystyczne zajmuje się wytwarzaniem stołów, stolików, krzeseł, ławek czy huśtawek ogrodowych, a nawet lamp. Wszystko może być wykonane w jednym stylu i z jednego materiału, aby tworzyć pewną stylistyczną jednolitość.


Oczywiście meble kute ze stali są droższe od drewnianych czy plastikowych odpowiedników, ale są jednocześnie o wiele trwalsze i dłużej zachowują piękny wygląd. Jeśli chcemy naszemu ogrodowi nadać elegancki, stylowy wygląd, a jednocześnie wybrać praktyczne, funkcjonalne i trwałe meble ogrodowe, wówczas powinniśmy się zdecydować na te kute ze stali, jest to wybór procentujący w przyszłości.


Historia kowalstwa

Kowalstwo artystyczne to jedno z najstarszych rzemiosł świata. Zawód kowala 6822e7d08975332e85be3ae0537ad9ac.jpgbył zawsze szanowany i było w nim coś magicznego. Praca rąk ludzkich była dawniej znacznie bardziej ceniona, dlatego że narzędzia i przedmioty wykonywane przed kowala były niezbędne do pracy i życia. Rewolucja przemysłowa na przełomie XVIII i XIX wieku sprawiła, że rzemieślnictwo odeszło w cień i zaczęły nas otaczać przedmioty masowej produkcji. Automatyzacja fabryk pod koniec XX wieku pogłębiła jeszcze ujednolicenie wielu wyrobów na rynku.


Kowalstwo artystyczne stoi w opozycji do masowej produkcji, tu każdy przedmiot jest niepowtarzalny, a każda realizacja jednorazowa. Wyroby kowalstwa artystycznego są cenione przede wszystkim za swój unikany charakter i piękno kutej stali. Jakość przedmiotów ze stali wynika ze skrupulatnego i precyzyjnego procesu twórczego, kowal kształtuje żelazo póki nie nabierze pożądanego kształtu i właściwości.

Nasza pracownia kowalstwa artystycznego wykorzystuje techniki i narzędzia znane od wieków, więc każdy wyrób to niepowtarzalna praca rąk ludzkich. Nie ma drugiej takiej samej balustrady czy ogrodzenia, a wszystkie projekty uzgadniamy szczegółowo z klientem. Charakter kutej stali pozwala uzyskać prace zarówno solidne jak i subtelne, a ilość wzorów i rozwiązań jest praktycznie nieograniczona.

Wytwarzanie balustrad i ogrodzeń, ale także mebli kutych, krat okiennych i drzwiowych, jak i również elementów wykończenia wnętrz i właściwie wszystkiego co można wykonać z kutej stali przebiega procesem który jest wybitnie oryginalny. To źródła jakie kowalstwo ma w starożytnym rzemiośle sprawiają że jest tak bliskie naszym sercom.
CopyRight © 2012 - Wszelkie prawa zastrzeżone kutemeble.pl